KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15417127
nr 1541 7127
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Akvareller, 2 st, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige, tillskriven. Gratulationstavlor. Signerade "Olle", proveniens: gåva från konstnären till familjen. Akvarell, yttermått inklusive ram: 27x21 cm respektive 31x24 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 maj 2023
kl 20:52:43
22/5 14:00:54
Edvin Ollers
Läs mer om Edvin Ollers